ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до до Кабінету Міністрів України

Опубликовано: 24 Февраль, 2021

ПРОЄКТ

Звернення
депутатів Тернопільської обласної ради до
до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо
вжиття заходів соціального захисту постраждалим громадянам внаслідок Чорнобильської катастрофи

У квітні цього року виповнюється 35 років з дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Традиційно наприкінці квітня ми вшановуватимемо героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, волонтерів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Тільки в Тернопільській області на обліку обліку перебуває 39304 осіб, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Захист прав потерпілих від аварії на ЧАЕС – важлива складова здійснення свої зобов’язань державою в частині забезпечення соціально-економічних прав в Україні осіб, що принесли своє здоров’я та життя в жертву заради спасіння мільйонів людей.

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, звертаємось з приводу вжиття заходів щодо посилення соціального захисту ліквідаторів та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. А саме:

1. З метою недопущення зменшення пенсійних виплат під час перерахунку пенсії, у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводити перерахунок зазначених пенсій виходячи лише із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, оскільки з кожним роком при призначені пенсії для пенсіонерів її розмір постійно зменшується.

Пропонуємо збільшити розмір мінімальних пенсійних виплат для цих категорій осіб (наразі постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами) з 1 липня 2019 року збільшено пенсійні виплати лише військовослужбовцям та військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю).

2. Терміново внести зміни до Постанови КМУ від 23 листопада 2011року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема:

— у п. 9 змінити показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2006 рік, що застосовується для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, як це визначено для всіх пенсіонерів України;

— у п. 9-1 розширити коло осіб, які мають право на пенсію, включивши в нього осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від підприємств (цивільних осіб);

— у підпункті 2 п. 11 змінити відсотки по групах інвалідності на 225, 255 та 285, що дасть можливість покращити пенсійне забезпечення осіб, евакуйованих із зони відчуження;

— у п.13 скасувати сталі суми виплат додаткових пенсій, прив’язавши їх до розміру прожиткового мінімуму;

— п.15-1 скасувати, що дасть змогу отримувати додаткову пенсію новим пенсіонерам.

3. Передбачити в змінах до державного бюджету України коштів для Тернопільської області на придбання житла постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (зокрема і через державні програми будівництва).

Відновити бюджетну програму «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

4. Збільшити видатки з державного бюджету на забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 – ї категорії санаторно-курортними путівками чи одержання за їх бажанням грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Станом на сьогодні держава фінансує путівки на рівні 65 відсотків. Недостатнім є розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення і відпочинку за надання послуг, який у 2020 році для 1 категорії становить 7700 гривень. Передбачити збільшення вартості путівок на санаторно-курортне лікування з 7700,00 гривень до 12300,00 гривень.

5. Фінансування бюджетної програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

6. Відновлення бюджетної програми КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

7. Збільшення бюджетної програми «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» (КПКВК 2506080).

8. Передбачення збільшення коштів на фактичне виконання судових рішень за бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» та розроблення прозорого порядку та відкритого реєстру виконання вищезазначених рішень судів про погашення заборгованості.

Маємо бути вдячними тим, хто прийняв на себе удар мужності, захисту та подвигу в ті роки.

Прийнято на пленарному
засіданні сесії
Тернопільської обласної ради
шостого скликання
2021 року
м. Тернопіль

Источник:

Один комментарий на «“Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до до Кабінету Міністрів України”»

  1. Вова:

    Бумага всё вытерпит, а хватит ли денег у Тернопольськой обл. рады для финансирования того что есть, и того что они предлагают. Сейчас все рассходи положены на местные бюджеты.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.