ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ЗАЯВА Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» з нагоди завершення будівництва конфайменту над об’єктом «Укриття»

Опубликовано: 28 Ноябрь, 2016

андреев_СЧУЗАЯВА
Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» з нагоди завершення будівництва конфайменту над об’єктом «Укриття»

 ВГОІ «Союз Чорнобиль України» поділяє позитивну оцінку зусиль української держави, наших закордонних партнерів зі  спорудження захисного конфайменту над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Це створює можливість на тривалу перспективу надійніше захистити населення України та всього європейського континенту від можливих негативних наслідків руйнування об’єкту «Укриття».

Але, для перетворення Чорнобильської АЕС на екологічно безпечний об’єкт потрібно виконати ще великий комплекс робіт, і у цьому нашій країні необхідна допомога світового співтовариства.

Треба вжити заходів щодо забезпечення сталого функціонування і розвитку міста атомників – Славутича.

Вважаємо також за необхідне застерегти українську владу від спокуси відрапортувати українській, європейській і світовій спільнотам про начебто завершення подолання негативних наслідків Чорнобильської катастрофи, особливо, що стосується захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілого населення.

Такі наші застереження не є безпідставними. Так, 14 грудня 2000 року за розпорядженням тодішнього Президента України було зупинено роботу Чорнобильської атомної станції. В оперативному журналі на третьому енергоблоці станції Президент зробив запис стосовно зобов’язання влади щодо соціального захисту чорнобильців.

Проте, сьогодні влада доруйновує систему захисту чорнобильців. Фактично знищені норми законодавства про захист ліквідаторів ІІ і ІІІ категорій, потерпілих, чорнобильських дітей. Згорнуто державні програми забезпечення житлом, медикаментами, лікування важкохворих чорнобильців. Владою ігноруються всі пропозиції і вимоги громадськості щодо поновлення належного пенсійного забезпечення інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих із зони відчуження, інших категорій потерпілих.

В результаті такої «турботи» влади чисельність українських чорнобильців скоротилася майже удвічі. Сьогодні чорнобильці вимушені виборювати своє право на життя!

Закликаємо владу припинити здійснення політики геноциду українських чорнобильців і відновити їхні законні права. Така вимога чітко виписана в Основному Законі – Конституції України. Це зобов’язання міститься  й в актах Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, прийнятих з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Закликаємо органи влади і вищих посадових осіб держави виконати нарешті те, що вони зобов’язані зробити за Законом.

За дорученням Президії ЦР
 ВГОІ «Союз Чорнобиль України»          Володимир ВОЙТОВ

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.