ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Заступнику ВГОІ ПЧ «Відлуння Чорнобиля» Т.П.Майоренко

Опубликовано: 15 Сентябрь, 2020

Шановна Тетяна Петрівна.

На Ваше звернення стосовно пропозицій ВГОІ «Союз Чорнобиль України» щодо поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців — повідомляємо наступне.

За своїм Статутом, ВГОІ «СЧУ» захищає права чорнобильців усіх категорій, визначених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У своїй діяльності ми завжди дотримувались і дотримуємося цього правила, у тому числі й тоді, коли вносимо пропозиції щодо змін до законодавства.

Як Вам, певно, відомо, з 2008 року відповідно до ст. 54 згаданого закону, порядок і розміри пенсійного забезпечення чорнобильців встановлюється Кабінетом Міністрів України. Ми неодноразово заявляли, що проти такої редакції цієї статті, пропонували й пропонуємо відновити первісну редакцію, якою встановлювалися мінімальні розміри пенсійного забезпечення по формулі 6, 8, 10 прожиткових мінімумів для осіб 3, 2, 1 групи інвалідності відповідно.

Поки що ж питання пенсійного забезпечення регулюється постановою Уряду №1210.  До речі, на її виконання щороку з Державного бюджету спрямовується додатково 4.5 млрд. грн, починаючи з 2011р. При тому, з набранням чинності цієї постанови, пенсія у жодного чорнобильця не зменшилась, а навпаки — зросла.Водночас, нас також не влаштовують багато норм цієї постанови, тому ми і вносимо пропозиції про внесення до неї змін. В оприлюднених на сайті ВГОІ «СЧУ» пропозиціях про внесення змін до постанови №1210 немає жодної норми, яка була б спрямована на погіршення пенсійного забезпечення будь-якої категорії чорнобильців, у тому числі і яку Ви представляєте. Зокрема, мінімальні розміри пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю, переселених із зони безумовного відселення, пропонується збільшити у три рази.

Тому не можна погодитись з Вашими оцінками пропозицій ВГОІ «СЧУ» як «антиконституційних» чи «геноцидних».

Повідомляємо також, що ми й оприлюднюємо на сайті «СЧУ» свої пропозиції, щоби врахувати можливі пропозиції від інших організацій і від окремих чорнобильців.

Під час співпраці з фахівцями Мінсоцполітики України щодо зазначеного проекту постанови, представники «Союзу Чорнобиль України» відстоюватимуть внесені Вами пропозиції

З повагою,
Президент ВГОІ «СЧУ»     М.М.Хрущенко

Один комментарий на «“Заступнику ВГОІ ПЧ «Відлуння Чорнобиля» Т.П.Майоренко”»

  1. володимир:

    Хрущенко Михайло Ви розумна людина!
    Вам перемоги та подальшої плодотворної роботи на посаді керівника ВГОІ СЧУ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.