ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ЗАДУМИ, ЩО ВТІЛЮЮТЬСЯ В ЖИТТЯ

Опубликовано: 26 Июль, 2018

Сахновщинські чорнобильці, що об’єднані у громадську організацію «Районне об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України», беруть активну участь у житті району. І хоча ця організація не така вже велика за кількістю її членів, але вона згуртована, внутрішньо дисциплінована.

Саме це і вирізняє її серед інших громадських організацій, що зареєстровані у Сахновщинському районі.

Чорнобильці, на протязі всього існування своєї організації, беруть участь у патріотичному вихованні учнівської молоді, вони часті гості у школах району. За ініціативою ради районного об’єднання у центрі селища для увічнення подвигу наших земляків — ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за сприяння тодішнього голови райдержадміністрації М.О. Ганжі, при допомозі підприємців, фермерів, було збудовано чорнобильський пам’ятник.

Порядок у чорнобильському сквері постійно підтримується самими чорнобильцями.

В терапевтичному відділенні стаціонару Сахновщинської центральної районної лікарні відремонтовано та обладнано сучасними меблями, побутовою технікою (телевізори, холодильники) три палати. Тільки на дві палати, відкриття яких відбулося у 2015 році, було витрачено 125 тисяч гривень. Крім того, допомогу в їх облаштуванні надали фонд «Патріоти» народного депутата А. М. Гіршфельда, депутат обласної ради М. І. Тітов, підприємці. В них перебувають на лікуванні не тільки чорнобильці, а й інші хворі. Автору цих рядків не один раз доводилося чути: «Я лежав в чорнобильській палаті. Добру справу зробили, створивши комфортні умови для хворих».

До 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи члени ради РО інвалідів «Союз Чорнобиль України» задумали увічнити пам’ять про чорнобильців, а це і ліквідатори, і переселенці, і діти чорнобильців, і ті, хто приймав участь у ядерних випробуваннях, і сахновщинські будівельники, що будували житло для переселенців, створивши в районному історико-краєзнавчому музеї кімнату Чорнобильської слави.

У 2016 році завдяки конкурсу обласної ради «Разом у майбутнє», фінансової допомоги селищної, сільських, районної рад, спонсорської допомоги все тих же сільгоспвиробників, фермерів, підприємців експозиції, присвячені землякам, що брали участь у ліквідації аварії наслідків на ЧАЕС, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам антитерористичної операції на сході України, гостинно прийняли відвідувачів.

За кошти проекту було проведено ремонт та оформлення експозиційної зали, придбано меблі, зібрано музейні експонати. Значний об’єм робіт було виконано працівниками музею, чорнобильцями, атовцями, воїнами-афганцями. Бюджет цього проекту склав 120 тисяч гривень.

Час не стоїть на місці. Особливо це стосується громадських організацій. Безініціативність, кволість у роботі таких формувань призводить до того, що вони стають баластом у громадському житті району. Про такі згадують тоді, коли потрібно на гору відправити черговий звіт чи рапорт.

Організації, що займають активну позицію, відстоюють права своїх членів, піклуються про них, надають допомогу, постійно працюють над удосконаленням своєї роботи, користуються повагою серед мешканців і мають перспективу на майбутнє.

Цього року районна організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» також вирішила взяти участь в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» з проектом «Облаштування експозиційної зали «Відомі люди Сахновщинського краю» в комунальному закладі «Сахновщинський районний історико-краєзнавчий музей», вартістю 265 тис. гривень. Перші кроки зроблено по його реалізації, вже освоєні кошти конкурсанта та благодійні кошти, що надав фонд «Патріоти».

Попереду проведення робіт по ремонту приміщень, оформлення експозиції, закупівля демонстраційних меблів. Допомогу надають всі, кому не байдужа багата на постаті та події історія рідного краю.

Серед задумів і проведення ремонту однієї з палат в стаціонарному відділенні комунального закладу «Обласний клінічний диспансер радіаційного захисту населення» (так звана колишня обкомівська лікарня). Ще років 25 тому це був один з кращих лікарняних закладів в області. Тут лікувалися не тільки представники партійно-радянської номенклатури, а й Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці, навіть космонавти, народні артисти… Але з того часу лікарня через інтенсивність її експлуатації, через постійний брак коштів, через відношення керівництва медичної галузі області до цього закладу, стала поступово занепадати: зникла гаряча вода в стаціонарі, виробили свій ресурс холодильники, які були в кожній палаті, приходять в непридатний стан меблі… Потребує оновлення і медичне обладнання, яке вкрай потрібне для диспансеру, бо з кожним роком зростає рівень захворюваність серед чорнобильців, урізноманітнюються і діагнози, пов’язані з онкологічними, серцево-судинними, неврологічними хворобами…

Через стан здоров’я, сахновщинським чорнобильцям доводиться по декілька разів на рік проходити лікування в стаціонарних відділеннях диспансеру. Якість лікування залежить від багатьох факторів, серед них – умови перебування. Народна мудрість говорить, що й стіни лікують.

Рішенням ХVI сесії обласної ради виділено 9,7 млн. гривень на проведення ремонту покрівлі, системи холодного та гарячого водопостачання, каналізації, підвального приміщення, інженерних і електричних мереж. На проведення ремонту палат коштів не вистачить. Рада районного об’єднання прийняла рішення про ремонт однієї з палат у кардіологічному відділенні диспансеру.

Вже є перші надбання: благодійники надали шпалери, клей, настінні світильники. Збираємо кошти для придбання меблів, побутової техніки. Ця ініціатива підтримана і обласною чорнобильською організацією. На прохання чорнобильців відгукнулися як прості громадяни, так і ті, хто має власний бізнес.

Не стоять осторонь цієї проблеми і самі чорнобильці, роблять грошові внески. Досвід у реалізації проектів у чорнобильців накопичений не малий, а тому є впевненість що й ці задуми будуть втілені в життя.

Слід додати, що задуми є плодом колективної думки всіх членів ради районної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», локомотивом же у реалізації проектів є її голова М. О. Мокляк.

Користуючись нагодою, дозвольте, від імені ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, від усіх чорнобильців висловити подяку всім, хто допомагає нашому об’єднанню у реалізації вище згаданих проектів. Сподіваємося на подальшу співпрацю та допомогу. Для небайдужих – наші реквізити:

Районне об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України»
Код ЄДРПОУ 22622877
Р/р № 26007300516346
в ХОУ АТ «Ощадбанк»
МФО 351823

В. Прядко, учасник ЛНА на ЧАЕС І категорії, інвалід 2 групи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.