ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Експерт про пільги для «чорнобильців»

Опубликовано: 29 Апрель, 2019

Потрібно поважати справжніх ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, однак, водночас, розуміємо, що з роками кількість «чорнобильців»-пільговиків все зростала. Тож варто провести аудит цих категорій і запровадити монетизацію.

Про це в інформаційно-аналітичного проекті «Коментарі» телеканалу ZIK зазначив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Коментуючи державні пільги для «чорнобильців», експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський наголосив: з початком війни законом, що супроводжував бюджет на 2015 рік, було суттєво зрізано соціальну допомогу для таких осіб.

«Однак, тут потрібно і розрізняти, що є ліквідатори – ті, хто безпосередньо брав участь у подоланні катастрофи, і потерпілі – населення, яке вразила радіація», – зауважив Павловський.

За його словами, у ліквідаторів пільги, які діяли до 2015 року, залишились практично незмінними. Однак постраждалим допомогу суттєво зрізали.

«Було чотири категорії постраждалих від Чорнобильської аварії – зробили три. Також вони втратили право на безкоштовний проїзд, а їхні діти – на безкоштовне харчування. Частину цих пільг нещодавно поновив Конституційний суд. Однак, як би там не було, справжніх ліквідаторів стає все менше і менше», – розповів експерт.

У свою чергу, кандидат політичних наук Ростислав Балабан додав: для будь-яких таких законів має існувати механізм, звідки взяти під це кошти. До того ж, коли йдеться про якісь послуги, які надаються безкоштовно, краще провести монетизацію.

«Потрібно визначитись, що конкретна категорія має певну пільгу і надавати її у грошовій формі. Також розуміємо, що «чорнобильців» тривалий час ставало все більше і більше. Тому тут, очевидно, потрібен аудит», – вважає Балабан.

Однак, за його словами. Все це має відбуватись не односторонньо, а із публічним обговоренням.

«Тобто – не два експерти пояснюють, що уряд робив, а що ні. Потрібно все обговорити, визначитись, підписати певний меморандум, щоб зберігати певний спокій у суспільстві, а інші категорії не почувалися ображеними», – підкреслив Ростислав Балабан.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.