ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Балаклійщина. До пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи поклали квіти

Опубликовано: 28 Апрель, 2019

26 квітня на Балаклійщині відбулися скорботні заходи з вшанування пам’яті померлих та постраждалих внаслідок трагедії, яка сталася на ЧАЕС у 1986 році.

Минають роки після аварії на Чорнобильській АЕС, але біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсису. Тридцять три роки минуло з того часу, як у ніч на 26 квітня на Чорнобильській атомній станції сталася наймасштабніша техногенна катастрофа. Тоді на захист своєї землі від атомного лиха стали тисячі українців, серед яких були і балаклійці. Вони ціною свого здоров’я і навіть життя відвели від нас смертельну небезпеку. Відтоді щовесни, двадцять шостого квітневого дня, українці в скорботній хвилині низько схиляють голови в пам’ять про загиблих ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії і дякують за подароване життя нині живим.

Біля пам’ятного Знаку «І мертвим, і живим присвячується» в центрі Балаклії відбулись урочистості на честь людей, які врятували світ від атомного лиха. Захід проходив за участі голови Балаклійської районної ради Олександра Літвінова, голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського, ліквідаторів Чорнобильської аварії, близьких та рідних загиблих чорнобильців, громадськості.

Скорботною хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих чорнобильців та поклали живі квіти до пам’ятного Знаку.

«Щорічно ми приходимо до пам’ятного знаку, щоб разом з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, з їх рідними і близькими людьми, з молоддю разом покласти квіти до пам’ятника чорнобильцям. Ми віддаємо данину пам’яті всім, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, врятував Україну і всю Європу від наслідків аварії на четвертому енергоблоці. Саме тоді, в 1986 році сталася найбільша в історії світової атомної енергетики техногенна катастрофа, наслідки якої ми відчуваємо і зараз. Ми повинні пам’ятати героїчний подвиг цих людей, всіляко допомагати і підтримувати чорнобильців»,- зазначив Олександр Літвінов.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.