ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ГО «Всеукраїнська спілка інвалідів — ліквідаторів «Чорнобиль — 86».

Опубликовано: 15 Январь, 2020

До Вашої уваги!

Пропонуємо взяти участь у обговоренні та редактувати у коментах.

 

ПРОЕКТ.
15.01.2020 року. м. Київ.
 
Резолюція.

Ми делегати V з’їзду ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків, вимушені констатувати факти порушення чинного законодавства та Конституції України, як органами центральної виконавчої влади так і органами місцевого самоврядування щодо надання компенсацій та пільг громадянам, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЄС (ст..19 ЗУ ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі ЗУ №796-ХІІ).

Рішеннями судів України усіх інстанцій, в тому числі Конституційним Судом України, Європейськи Судом з прав людини були визначені системні дії та бездіяльність органів виконавчої влади, як в цілому по Україні так і на місцях. Рішеннями судів конкретно вказані порушення норм Законів та Конституції України по відношенню до учасників ліквідації аварії на ЧАЄС, але ці рішення не стали приводом для введення роботи владних структур в правове поле.

Ми обурені діями Кабінету Міністрів, міністерств (мінсоц політики, мінздраву, мінюсту і їх підвідомчіх департаментів і управлінь), УПфУ, бездіяльністю Верховної Ради та офісу президента України, руками яких, свідомо, знищується, законодавчо забезпечений, соціальний захист учасників ліквідації аварії на ЧАЄС. Відсутність політичної волі, совісті та відповідальності провокують нас займати відповідну життєву позицію!

Беручи до уваги вище зазначене ми вимагаємо:

1.Припинити дискримінацію по відношенню до ліквідаторів аварії на ЧАЄС, які були відряджені з державних установ та підприємств народного господарства і залучені до формувань Цивільної оборони на умовах воєнного стану для виконання робіт по ліквідації аварії та її наслідків. Для нарахування пенсії застосувати пряму дію закону п.3 ст. 59 ЗУ №796 –ХІІ.

2.Забезпечити виконання п.3 ст. 54 Закон №796-ХІІ у відповідність до рішення Конституційного Суду від 25.04.2019 у справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19 року без застосування, формули, передбаченої змінами до постанови КМ України від 23.11.2011 року № 1210, внесених постановою КМ України від 26.06.2019 року № 543.

3. Внести зміни в п.2 ст.57 ЗУ №796-ХІІ щодо пільги по обчисленню середньомісячного заробітку та нараховувати пенсію не менше, як 3 мінімальні розміри прожиткового мінімуму для не працездатних.

4. Кабінету Міністрів України визнати державним боргом невиплачені пенсії згідно рішень судів для всіх ліквідаторів аварії на ЧАЄС, також вимагаємо від Пенсійного фонду України скласти угоди про погашення боргів, враховуючи індивідуальні проблеми інвалідів ліквідаторів.

5. Кабінету Міністрів України створити робочу групу з 10 чоловік для проблемних питань інвалідів-ліквідаторів на ЧАЄС.

6. Міністерству Охорони здоров’я та місцевим органам самоврядування забезпечити достатнє фінансування для надання медичних послуг на належному рівні.

Міністерству соціальної політики забезпечити належне фінансування санаторно-курортних путівок для ліквідаторів та осіб, які супроводжують інвалідів 1-ої групи.

Вище загаданим міністерства змінити умови «подальшого існування» дітей – інвалідів, після досягнення ними 18 – ти річного віку, батьки яких являються ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

7. Органам місцевого самоврядування спільно з міністерством соціальної політики забезпечити житлом, або видати компенсації для придбання житла на вторинному ринку, для тих хто перебуває на обліку та потребує поліпшення житлових умов. Це стосується тих осіб, які до цього не отримували житла.

8. Верховній Раді України відмінити законодавчі колізії щодо пільгового розмитнення автотранспорту, так-як програми про забезпечення інвалідів транспортом відсутні!

Источник:

2 комментария на «“ГО «Всеукраїнська спілка інвалідів — ліквідаторів «Чорнобиль — 86».”»

  1. Олег Селезнев:

    Согласен полностью.

  2. александр:

    Следует добавить в п.1 штатных сотрудников АЭС.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.