ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Долі, об’єднані Чорнобилем

Опубликовано: 31 Август, 2015

Чотирнадцятого дня липня 1986-го тривожний поклик Чорнобиля зібрав під стяги ліквідаторів наслідків термоядерної катастрофи світового масштабу на полігоні цивільної оборони села Новиця Калуського району 259 прикарпатців. 

002.02

На карті нашої області годі віднайти населеного пункту , який би не делегував до батальйону спеціального призначення, сформованого на принципах воєнного часу, майбутніх героїв. Три доби муштри за колючим дротом під опікою вівчарок та озброєною автоматами вартою видалися нам не найтяжчим випробуванням,оскільки готувалися до найгіршого.

Облудність заспокійливих розповідей радянської пропаганди щодо безпечності на ЧАЕС та всій 30-кілометровій зоні ми спізнали, минувши крайні будинки м. Іванкова. Дихання реактора відчули надокучливим першінням в горлі…

Наметове містечко, до якого дісталися 18 липня вдосвіта, лякало своєю пусткою та завмерлими десятками пожежних автомобілів. Такі ж партизани,як і ми,з Тернопілля , його полишили перед нашим прибуттям. На жаль, щось дізнатися від них для свого заспокоєння також не судилося.

Того ж дня, по обіді, пожежні відділення перевіряли ввірену техніку, нашвидку освоювали ази дозиметрії, проходили інструктажі щодо поведінки в зоні підвищеної радіації. Штаб чаклував над графіками чергувань по забезпеченню пожежної безпеки у відселених населених пунктах закріпленої для батальйону зони та виїздів на четвертий реактор. Група офіцерівнадавала останні поради нашим смільчакам, котрим належало першими відбути у чорнобильське горнило. Така доля випала на відділення івано–франківчанина Василя Новікова.

Працювали у три зміни. Займалися дезактивацією приміщень третього та четвертого реакторів і прилеглої до них території, виконували певні операції на спорудженні «Саркофагу», працювали на ПуСО. За 48 діб здійснили 1087 людино-виїздів на ЧАЕС,приборкали більше трьох десятків пожеж у зоні відчуження.

Дні чорнобильських випробувань стали для кожного із нас школою мужності, самопожертви, утвердження відповідальності, а головне відчуття самоповаги і взаємовиручки. З цими принципами і йдемо по життю. Чорнобиль об’єднав наші долі.

Ми прагнемо і зараз допомагати один одному. Не полишаємо родини наших побратимів наодинці з їх проблемами.

З цією метою збираємося щомісяця на свої збори. Запровадили традиції. У дні прибуття в зону відчуження та повернення додому ( 18 липня або 03 вересня) щорічно скликаємо урочистий збір батальйону.

Приміром минулого року в селі Новиця на такому зібранні вшанували пам’ять 65 наших побратимів, що передчасно пішли з життя. У попередні роки здійснили сходження на Говерлу, організували туристичний похід до озера Несамовите.

Цього року відвідаємо перлину Гуцульщини – Криворівню. Тут разом із місцевою владою вшануємо наших побратимів з Верховинського та Косівського районів, заодно здійснимо сходження на вершину гори Піп Іван.

Дружба, скроплена потом, пронизаним смертельними радіонуклідами, допомагає нам долати незгоди життя та приниження через неспроможність держави гідно оцінити наші заслуги по приборканню термоядерного монстра.

Ярослав Олійник,
заступник командира в/ч 6033,
голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.