ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Дискримінації батальйону – рішуче НІ!!!

Опубликовано: 29 Август, 2015

Протест-2

Івано-Франківське громадське об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль»

 77300, пр. Лесі Українки , 1181, а /с 39, м. Калуш, тел. 095-633-58-52, 068-542-01-74, oliynuk17@i.ua

 №496/19                                                                         27 серпня 2015 року

 

Івано-Франківська обласна держадміністрація

Вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ

Івано-Франківська обласна рада

Вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ

 Івано-Франківське обласне ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

 Пр. Лесі Українки, 1/181, а/с 39, м. Калуш, 77300

«Чи побіди довго ждати? Ждати – довго! То й не жди-ж!
Нині вчися побіждати, Завтра певно побідиш…
Довго нас недоля жерла. Доси нас наруга жре»,
Іван Франко.

 Дискримінації  батальйону – рішуче НІ!!!

Традиційні збори воїнів Івано-Франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033) одноголосно ухвалили 27 серпня 2015 року рішення про участь в безстроковій загальноукраїнській акції протесту під гаслом «Зупинити геноцид чорнобильців» із залученням до її висвітлення електронних та наявних в області засобів масової інформації.

Безстрокову акцію розпочнемо  03 вересня о десятій годині ранку перед приміщенням облдержадміністрації, в 29-ту річницю повернення нашого підрозділу в Івано-Франківськ після успішного завершення чорнобильської місії.

Воїни Івано-франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033), сформованого із воїнів запасу усіх міст і районів області  14 липня 1986 року на принципах воєнного часу для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , зазнають впродовж останніх  18 років неправомірних утисків та дискримінації. Брутальну неправдиву  інформацію про нас запустили  колишні керівники обласного пожежного управління. Саме з їх подачі 158 наших побратимів було позбавлено обласною тимчасовою комісією у 1997-1998 роках  статусу ліквідатора другої категорії,набутого по життєво за  чинним тоді  радянським та українським законодавством. 26 із них взагалі полишили статусу,а решті видали  фальшиві посвідчення із зазначенням періоду  участі в ліквідації смертоносної  термоядерної катастрофи світового масштабу у 1988-1990  роках.

Ще у  2009 році Міністерство соціальної політики України офіційним листом  підтвердило нашу  участь в ЛНА з 18 липня по 03 вересня 1986 року  у складі 25-ої бригади  хімзахисту Міністерства оборони СРСР.  Даний документ ми надали керівництву області та Департаменту соціальної політики, який  був успішно  проігнорований. Знеболені  хворобами, ми змушені через суди, різноманітні урядові та правозахисні установи  відвойовувати  забрані права на статус  та пільгові пенсії по віку. Виключно через суди домагаємося призначення та перерахунку  пенсій по втраті годувальників, долаючи іноді  усі три судові  інстанції.

Ще у квітні цього року ми надали конкретні пропозиції  керівництву ОДА  щодо шляхів виходу із  надуманого  дискримінаційного  підходу  до  вирішення наших проблем. Та  залишилися не почутими. Ми не діждалися навіть звичних попередніх відписок. Для честі ваших попередників (регіоналів) мусимо нагадати,що  за їх підтримки ми змогли повернути статус ліквідатора  другої категорії  94  побратимам.

В пам’ять  70-ти  наших померлих побратимів заявляємо, що і надалі будемо опікатися їхніми родинами, докладемо більших зусиль для захисту кожного  воїна, кожної вдови, кожної дитини Чорнобиля.

Оголошуючи   вольові наміри своєї  безпосередньої  участі в боротьбі за права усіх ліквідаторів України, ми  вимагаємо:

1. Винесення на обговорення обласної сесії  болючих проблем тих, хто жертовно  приборкував термоядерне багаття, захищаючи  здоров’я і життя  мешканців як України,так і Європи.

2. Засудити відповідним офіційним листом  керівництва області на адресу Президента, Прем’єра та Верховної Ради України  практику грубого  урядового втручання  у правове поле Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,яке  призводить  до нашого  невпинного збіднення та  вимирання.

3. З метою очищення чорнобильських рядів від прилипал запропонувати  Уряду України невідкладно, хоча б до 30-тої річниці Чорнобильської трагедії, виконати норму статті 16 Чорнобильського Закону « Організація єдиного державного обліку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

4. Запропонувати Уряду України визнати державним боргом виплати за рішеннями судів за період до 2014 року для ліквідаторів першої та другої категорії, а з цьогорічного Дня ліквідатора почати виплату за рішеннями судів, датованих 2015 роком.

5. Обласній комісії з визначення чорнобильського статусу поновити його на підставі запису у військових квитках та довідки військової частини про  оплату праці за роботу в зоні відчуження наступним воїнам батальйону: Лапківу  Степану Івановичу (Болехів), Тимківу Дмитру Івановичу ( Коломия),Колосу Петру Івановичу (Калуський район) та Костюку Богдану Івановичу (Тлумач).

При подальшому ігноруванні наших законних прав об’єднання залишає за собою право на радикальні заходи включно із блокуванням роботи ОДА, Департаменту соціальної політики та Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області.

Голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»,
заступник командира в/ч 6033                   Ярослав Олійник

Один комментарий на «“Дискримінації батальйону – рішуче НІ!!!”»

  1. Александр Неделько:

    Миямото Мусаси утверждал: «Не бойтесь ничего. Того, кто боится, преследуют неудачи. Страх иногда допустим в обыденной жизни. Но в ответственный момент гоните страх прочь. Усомнившись хотя бы на мгновение, вы потерпите поражение.» и «Справедливость без силы пуста, сила без справедливости — насилие.»
    Нам всем уже жизнено необходимо слесть з диванов и обьединится против системы.
    Мы предложили и начали реализовывать вариант Остапа Бендера:»Система о нас вспоминает сегодня, мы вспоминаем о ней завтра. Она вытянула руки из наших карманов, мы ее не видим. Она вспомнила о Героях Чернобыля, мы ее поддерживаем. «

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.