ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Гондурас обігнав Україну за ВВП на душу населення, або як рівень доходу українців знизився на ціле десятиліття

Опубликовано: 10 Июль, 2016

Держкомстат України підрахував наявний дохід на одного українця в першому кварталі 2016 року. Виявилося, що середньостатистичний українець має в своїй кишені близько 265 доларів, якщо перевести наявну готівку в «бакси» за офіційним курсом НБУ.

Українці, почувши таку новину, побігли оглядати кишені, а потім почали ділитися результатами оглядів у соцмережах.

«Брехня! У моїх кишенях нічого такого немає!», — пишуть одні. «Максимум пом’ята сотка гривень! Де мої 265 доларів?» — вторять їм інші.
Внесемо необхідні пояснення. Справа в тім, що середній наявний дохід, як і середня зарплата, середня пенсія, середня субсидія і т.д. — це величина умовна, схожа на середню температуру по лікарні. Пам’ятайте, як в анекдоті? У когось — 40 градусів, хтось помер, а в середньому — 36,6. Та само і середній наявний дохід. Якщо у 99 осіб в кишені лише «пом’ята сотка гривень», а у когось одного під матрацем завалялося $ 26 тис., то середня сума на цих 100 осіб якраз і складе ті самі 265 доларів.
А ось що таке цей самий «наявний дохід» і чим він відрізняється, наприклад, від середньостатистичної зарплати, «КП» в Україні» поцікавилася у експерта.
– Наявний доход – це популярний показник оцінки доходів населення країни, – роз’яснив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – При його розрахунку враховуються всі доходи: зарплата, відсотки по депозитах, дохід від здачі нерухомості в оренду та інші легальні надходження. Крім того, враховуються і різного роду соціальні пільги, які отримують українці з держбюджету в грошовій і не грошовій формі – субсидії на ЖКГ, допомоги на дітей, виплати біженцям. Тому і розрахунок ведуть на одного жителя країни, включаючи старих і немовлят, щоб врахувати всі доходи і всі соціальні виплати. Зрозуміло, Держкомстат все це рахує в гривні, але, каже економіст, звичніше і коректніше все ж порівняти ці суми в доларовому еквіваленті – аж надто різним був курс за останні роки.
Отже, за підсумками першого кварталу 2016- го кожен українець має в своїй кишені близько 265 доларів, в той час як ще три роки тому — в першому кварталі 2013-го — ця сума становила 651 долар.
За показником наявного доходу ми зависли між 2005-м і 2006-м роком, коли ці показники становили 199 і 290 доларів відповідно.
– Користуючись цими даними, можна відповідати на одне з улюблених українських питань: коли рівень життя українців досягне докризового рівня, – вважає Олександр Охріменко. – Якщо провести аналогію, то можна зробити висновок, що наявний дохід українців може досягти рівня 2013 року не раніше 2023-го.
Думаю, в історію України цей період цілком може увійти під назвою «втрачене десятиліття». І нинішні українці зможуть пишатися тим, що спочатку вони своїми руками знищили економіку країни, а потім 10 років її відновлювали. Але зате зберегли в незайманому вигляді корупцію, бідність і соціальну несправедливість.

Навіть Гондурас обігнав Україну за ВВП на душу населення.

Згідно з даними, оприлюдненими Світовим банком, ВВП на душу населення в Україні за 2015 рік склав 2005 доларів.
Виявилося, що після «реформ», так успішно проведених Яценюком, Гонтаревою, Яресько та іншими, нас обігнав навіть Гондурас з показником 2047 доларів.Аналогічна ситуація і в даних МВФ: український показник — $2004, гондураський — $ 2406.
До речі, в фонді прогнозують, що за підсумками 2016 року, наші країни чекає ще більший розрив: ВВП на душу населення в Гондурасі складе $ 2397, а в Україні — $ 1854.
Примітно, що якщо ознайомитися з показниками ВВП на душу населення за минулі роки, стає очевидним: як і у випадку з наявними доходами Україна відкинута на 10 років назад. І нам знадобиться мінімум десятиліття, щоб повернутися до рівня 2013 року, який, поклавши руку на серце, був для України хоча і максимальним, але за світовими мірками не таким вже й високим.
До речі як показало опитування, проведене кадровим порталом hh.ua, більш ніж половині українців регулярно не вистачає грошей до наступної зарплати.
Підкреслюємо: йдеться про працюючих людей. Якщо ж брати населення країни в цілому, то різні дослідження показують, що за межею бідності живуть три чверті населення країни.
Це не дивно, якщо згадати, що раніше опитування того ж кадрового порталу показало: українці вважають, що їм для нормального життя потрібно заробляти не менше 20 тис. грн. в місяць. Тим часом середня зарплата по країні складає 4984 грн., а мінімальна — 1450 грн.
Источник:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.