ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

В пам’ять про Чорнобильську трагедію у Тернополі высадять 35 кущів троянд

Опубликовано: 6 Апрель, 2021

У квітні цього року виповниться 35 років з часу аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Згадують про трагічні події минулого та вшановують людей, які загинули і постраждали через цю катастрофу щороку 26 квітня. Різноманітні заходи щодо цієї пам’ятної дати відбудуться і цьогоріч. Про це йшлося на засіданні організаційного комітету з підготовки та проведення заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. У ньому взяли участь представники облдержадміністрації, обласної ради, департаменту соціального захисту населення ТОДА, громадської організації «Тернопільська обласна організація інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», інші члени комітету.

Після обговорення затвердили ряд заходів, які мають провести структурні підрозділи ТОДА. Це будуть уроки пам’яті «Пам’ятай Чорнобиль», лекції, бесіди, демонстрації тематичних фільмів у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області. Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають вчасно виплати пільги та компенсацій, передбачені у державному і місцевих бюджетах на соціальний захист громадян. За поданням громадської організації «Тернопільська обласна організація інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» нададуть матеріальну допомогу постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та вдовам померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. 26 квітня в парку «Національного Відродження» відбудеться покладання квітів до меморіальних комплексів загиблих і померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також в парку цього дня висадять 10 дерев і 35 кущів троянд.

За даними департаменту соціального захисту облдержадміністрації в Тернопільській області є 39304 особи, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них: 2137 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;  32439 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, евакуйованих із зони відчуження та переселених із радіоактивно-забруднених територій; 4728 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 572 вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.