ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Вінницький апеляційний адміністративний суд вкотре стоїть на захисті простих громадян.

Опубликовано: 24 Июль, 2015

Орган Пенсійного фонду, посилаючись на невідповідність поданої позивачем довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках наказу Міністерства соціальної політики України №644 від 12.10.2012, яким затверджено довідку, припинив виплату пенсії громадянину. Позивач не погодився з такими діями органу Пенсійного фонду України і звернувся до суду за захистом своїх прав.
Вінницький апеляційний адмінісСуд зазначив, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 встановлено, що видача довідок здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами) відповідно до первинних документів про період участі у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії за нормативними документами того часу.

Так, порядок оплати праці ліквідаторам аварії на ЧАЕС у 1986 році визначався Постановою ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 7 травня 1986 року № 524-156 «Об условиях оплата труда и материального обеспечения работников предприятий и организаций зоны Чернобыльской атомной электростанции».

З довідки, виданої командиром військової частини та начальником фінансової служби та роздаткової відомості слідує, що позивач дійсно проходив службу та отримував заробітну плату, а отже, факт роботи на Чорнобильській АЕС з ліквідації наслідків аварії та розмір отриманих ним коштів підтверджується відповідно до законодавства, тому суд визнав неправомірним припинення виплати пенсії громадянинові.

Таким чином, Вінницький апеляційний адміністративний суд зазначив, що довідки повинні видаватися відповідно до вимог того законодавства, яке було чинним, коли особа перебувала в зоні відчуження, а не законодавства, яке було прийняте пізніше. Тому посилання органу Пенсійного фонду на наказ Міністерства соціальної політики України №644 від 12.10.2012, як на підставу відмови у виплаті пенсії є неправомірним.

Отже, своїм рішенням Вінницький апеляційний адміністративний суд захистив порушене право громадянина від свавілля з боку органу Пенсійного фонду України.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.