ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Віктор Остапчук: «Наше суспільство  в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями»

Опубликовано: 12 Февраль, 2018

9 лютого у Верховній Раді відбувся спільний брифінг народного депутата України Віктора Остапчука та ліквідаторів-чорнобильців з Ізюмської міськрайонної організації «Спілка Чорнобиль України».

Спікери брифінгу закликали нарешті прийняти законопроект  №6292 від 05.04.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо удосконалення окремих положень та відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), який був ініційований народним депутатом Віктором Остапчуком та його колегами з депутатської групи «Партія «Відродження».

— Наше суспільство  в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, — зазначив Віктор Остапчук. — А борги потрібно віддавати. Я та мої колеги з депутатської групи «Партія «Відродження» – мажоритарники, і ми добре знаємо настрої чорнобильців.  Тому ми ініціювали законопроект №6292, який покликаний відновити соціальні права ліквідаторів. Знаючи про велику кількість законопроектів на розгляді парламенту, 31 січня ми зареєстрували на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України петицію з проханням відновити справедливі соціальні гарантії чорнобильцям та визначити законопроект № 6292 як невідкладний.

За словами голови Ізюмської міськрайонної організації «Спілка Чорнобиль України» Сергія Біліченка, держава повинна нарешті забезпечити гідну пенсію ліквідаторам аварії та постраждалим через її наслідки.

     — Сьогодні ми та наші сім’ї не почуваємося захищеними, —  зазначив Сергій Семенович. —  Звичайно, наші права мав би захищати Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ухвалений ще 1991 року. Але зміни, внесені до нього впродовж останніх 27 років, та традиційно часткове фінансування чорнобильських програм зробили наші права майже декларативними. Хоча стаття 22 Конституції вказує, що привнесення змін до законів не повинно допускати звуження обсягу існуючих прав. Знаючи позицію держави, яка не бажає віддавати чорнобильцям задеклароване відшкодування, хто піде ризикувати своїм життям і здоров’ям, якщо знову виникне потреба в ліквідації наслідків якоїсь техногенної чи природної катастрофи? – задав риторичне питання С. Біліченко. А його товариші, Володимир Комов та Володимир Задніпровський, закликали всіх небайдужих українців підтримати електронну  петицію Президенту щодо визначення  законопроекту №6292 як невідкладного, а народних депутатів —  прийняти цей законопроект.

            Підтримати петицію щодо відновлення соціальних гарантій для чорнобильців можна за посиланням:

https://petition.president.gov.ua/petition/42644

Ізюмська міськрайонна організація «Спілка Чорнобиль України»

Один комментарий на «“Віктор Остапчук: «Наше суспільство  в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями»”»

  1. Игорь:

    Ще одна не долуга позиція громадян яка не розуміє або не хоче розуміти , що діють самі проть себе. Дуже сумно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.