ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Відповідь Мінсоцполітики України на звернення ВГОІ

Опубликовано: 13 Сентябрь, 2018


Источник:

Один комментарий на «“Відповідь Мінсоцполітики України на звернення ВГОІ”»

 1. Л И К В И Д А Т О Р:

  Міністерство соціальної політики України висловило ряд зауважень до законопроекту та не підтримує його прийняття.
  За висновком Мінсоцполітики, відповідно до частини четвертої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, для осіб, які мають стаж певної тривалості. Тому пропоновані зміни до статті 54 Закону щодо встановлення мінімальних розмірів пенсій для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у прив’язці до мінімальної пенсії за віком у разі прийняття законопроекту створять законодавчу прогалину у регулюванні цих виплат. Також Мінсоцполітики зазначає, що чинна редакція статті 58 Закону не містить будь-яких обмежень щодо виплати пенсії працюючим пенсіонерам.
  Міністерство фінансів у своєму висновку зазначає, що реалізація положень законопроекту матиме вплив на видаткову частину державного бюджету. У порушення частини 1 статті  27 Бюджетного кодексу України до законопроекту не подано фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки) та пропозиції про зміни до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Разом з цим, за орієнтовними розрахунками, додаткові видатки на реалізацію запропонованих змін до статей 50, 51, 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо встановлення розмірів додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи залежно від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становитимуть близько 586,8 млн. грн. на місяць або 7,0 млрд. грн. на рік, джерела покриття яких відсутні.
  За висновком Мінфіну, термін набрання законопроектом чинності порушує вимоги частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу України, згідно з якою закони України, або окремі їх положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.
  Мінфін не підтримує зазначений законопроект.
  Міністерство охорони здоров’я України підтримує запропоновані зміни до статті 11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення 4 категорії потерпілих осіб від Чорнобильської катастрофи. Що стосується запропонованих змін щодо визначення нової категорії потерпілих від Чорнобильської катастрофи, зокрема осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження і після досягнення повноліття не були віднесені до категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (підпункт 7 статті 11 зазначеного законопроекту) та подальше їх безоплатне обстеження, лікування у спеціалізованих медичних закладах (запропоновані зміни до статті 13 чинного Закону України), то МОЗ зауважує, що для цього необхідні додаткові бюджетні кошти, розрахунки яких не надані до зазначеного законопроекту, а у пояснювальній записці до законопроекту стверджується, що реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.