ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Відповідь «Владимиру» і «Зорям Чорнобиля»

Опубликовано: 5 Январь, 2021

В відведене поле для коментарів не вмістилось все, що написав. Тому в черговий раз,,  буду просити Сергія Михайловича опублікувати мій допис окремим постом .  Як відповідь «Владимиру» і «Зорям Чорнобиля».

Судячи з ваших постійних коментів, мені приходить на думку, що ви і є тими «засланими козачками» від чиновників, з єдиною метою: «вносити смуту в чорнобильські ряди».

Чому я так вважаю спробую пояснити.

«Зорі Чорнобиля» тут так впевнено стверджує щодо  моєї особистої бездіяльності і що, без втручання всеукраїнських ГО нам не обійтись. Що свою позицію, поведінку чи бездіяльність я успадкував ще від Юрія Борисовича Андреєва.

 Мені стало цікаво,   звідки така обізнаність в людини щодо моїх запитів до органів влади, до керівництва СЧУ і про дату утворення організації, та чому людина цурається чи боїться назвати своє справжнє ім’я.

  Я, двічі клацнувши на «Зорі чорнобиля» , перейшов на сторінку його блогу, в якому ця людина зазначає про себе: «Корисна інформація щодо питань соціального захисту інвалідів війни з числа ветеранів Чорнобиля, Афганістану, АТО-ООС та членів їх сімей в Україні«. І все.

Переглянувши теми, які він піднімає і яку корисну інформацію він надає в своєму блозі та як обговорюються ці теми серед   ліквідаторів, мені стали зрозумілі мотиви  його поведінки на чужому полі. Напевно, його блог не читає не тільки “Владимир”, а навіть й “Военные-86”.

  Звертаю увагу читачів чорнобильських блогів “ Ми чорнобильці” та “ Чорнобилець Харьківщини”. У відкритому доступі адміністратори розмістили свої персональні дані: контактні телефони, місце проживання та інші засоби зв’язку для їх ідентифікації. Це підтверджує щирість їхніх намірів, хоча з їх поглядами на оточуючу ситуацію дехто, можливо, й не погоджується, але має можливість   висказати їм відверто безпосередньо на сайті.

Можливо,  “Зорі …” зазначе, що я знову знайшов чергового неіснуючого ворога й причепив йому безпідставно ярлика. Але, я маю надію, що вже всі дорослі люди знають: “КОЖЕН ОТРИМАЄ ПО СВОЇМ ЗАСЛУГАМ”. Тому для мене більше ця людина не цікава. Тому й реагувати і відповідати на його коментарі я більше  не буду. А оцінку моїм діям наддадуть члени організації, які мене обирали  і перед якими я підзвітний.

А стосовно піднятих питань зазначу наступне.

Кіровоградська ОДА ще перед Новим роком направила свою чергову пропозицію на Київ, щодо підвищення компенсаційних виплат на харчування. з зазначенням конкретних пропозицій для регіону. З Позицією нашої організації під час зустрічей з керівництвом ОДА, всі бажаючі мають можливість  ознайомитись у відкритому доступі на  сервісі ЮТУБ.

Щодо свічки памяті поясню свою позицію.

Кожен, напевно. замітив, як змінилось з 1986 року ставлення суспільства до того, що зробили ліквідатори чорнобильської катастрофи, після вибуху реактора. У свій час називали це ПОДВИГОМ, І деякий час це відчувалось реально. А потім  поступово перевели  ліквідатора в статус ЖЕРТВИ. А жертвам навіщо гроші?

Тому в 2016 році, з метою відновлення справедливого   відношення до ліквідаторів,  в Кіровограді було започатковано, проведено й опубліковано в засобах масової інформації проведення  “Ходи вдячності українського народу безсмертному подвигу ліквідаторів”. Пропонувалось підтримати даний почин у всіх населених пунктах  України.

Але  отакі «Зорі Чорнобиля», «Владимири», й інші Аноніми з такими поглядами стали на заваді, але в Кіровограді Хода все таки була проведена.  І під слова приспіву, пісні Вячеслава Кукоби “Слава Героям Чернобыля”: ”Слава Героям”, колона ліквідаторів, які підтримали цей захід, підійшла до пам’ятника ”ЖЕРТВАМ ЧОРНОБИЛЯ”.

Це дійство необхідно було бачити й пережити ті відчуття, щоб нутром відчути необхідність таких заходів. Щорічний, вже міжнародний фестиваль “Чорнобильські мотиви” в місті Дніпро направлений також на прославлення подвигу ліквідаторів і у такий спосіб популяризувати патріотизм при  захисті своєї Батьківщини.

Ми вже котрий рік піднімаємо питання перед міською владою, щодо розміщення біля пам’ятника  білборду з написом ”ДЯКУЄМО ЗА ЖИТТЯ”. АЛЕ НАМ ВІДМОВЛЯЮТЬ, мотивуючи погодженням з іншими місцевими чорнобильськими організаціями та коаліціями. Тому я й не здивуюсь, коли під такими «Зорями Чорнобиля» ховаються мої земляки.

І звертаю увагу “Военные-86”, що героїчні й фахові вчинки самопожертви заради життя багатьох мільйонів інших людей здійснювали не лише військові та військовозобов’язані .  Приклад працівників станції  Олексія Ананенко, Валерія Беспалова і Бориса Баранова, які ціною свого життя відкрили засувки і спустили воду з під реактора тому підтвердження.

Так, багато героїв йшли на подвиги заради життя інших, маючи лише невеликий шанс вижити. І тому, з метою виховання патріотизму в наступних поколіннях, вже стало доброю традицією  проведення вже міжнародного фестивалю “Чорнобильські мотиви” у місті Дніпро.  І тому мені сумно дивитись, коли, навіть в поминальні чорнобильські дні, до  чорнобильських пам’ятників, не приходять навіть ліквідатори й вдови.

Можливо, саме відновлення поваги до ліквідаторів бояться «Зорі Чорнобиля» та інші подібні їм коментатори?

 ЧОМУ МИ ТОДІ ДИВУЄМОСЬ ТАКОМУ ВІДНОШЕННЮ ЧИНОВНИКІВ ДО НАС ? ЯКЩО МИ САМІ СЕБЕ НЕ ПОВАЖАЄМО.

СПРИЙМІТЬ ЦЕ НЕ ЯК ПРИМУС ДО УЧАСТІ В ЗАХОДАХ ЧИ ЗАБАГАНКУ КЕРІВНИКА ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ.

ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СОВІСТІ КОЖНОГО.

З  повагою Олександр Неділько.

PS. І вже коли відповідь коментаторам була практично готова зайшов на сайт “ Ми чорнобильці”, щоб переглянути додаткові коменти, щоб одночасно надати відповідь, а там красується банер- посилання на блог «Зорі Чорнобиля». У мене одразу виникли питання до Сергія Михайловича:” Хто адміністратор цього блогу? Як його ідентифікувати?. Який його соціальний статус? Ліквідатор, евакуйований, відселений чи чиновник? Чи має він хоча б якесь відношення до чорнобильської трагедії? З якою метою було розміщено банер?

Дякую за повну й обґрунтовану відповідь.

Источник:

2 комментария на «“Відповідь «Владимиру» і «Зорям Чорнобиля»”»

  1. Александр:

    Александр, просто не обращайте внимания на провокаторов. «Зори..» и подобные им не заслуживают Вашего и нашего внимания(здоровья). С уважением, Ликвидаторы — 86.(Киев)

  2. виктор:

    Вы пишите что во всяком случае в 86 нас уважали .Так да не так . Вкратце расскажу свою историю и не только свою . Когда нас отправляли из Ораного майор сказал, вас будут встречать как героев . Другой майор сказал , учитывая условия в которых вам довелось побывать на каждого из вас из сопровождающим я передаю путевку в санаторий мин обороны в крыму и добавил смотрите что бы вашими путевками не воспользовались тыловые крысы . Как в воду мужик смотрел. А вы говорите о каком то уважении к нам . Его нет и не было никогда со стороны власть придержащих . А насчет возни которая время от времени попадает в ваше поле зрения ….. На этот счет есть пословица собака лает а караван идет. Мы еще в состоянии отличить кто есть кто. Здоровья и удачи . Партизан 86.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.