ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Відкрите звернення Ради ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України»до чорнобильців та афганців в Харківській області

Опубликовано: 7 Апрель, 2021

Україну, як і увесь світ, спіткала загроза, пов`язана з поширенням пандемії COVID-19.

   Чорнобильці Харківської області, як і всі мешканці України, усвідомлюють всі ризики, пов`язані з цією проблемою. Але, разом з цим, нам не зрозуміло, чому лише Харківський диспансер радіаційного захисту населення (далі ХОДРЗН) став єдиною установою в Україні, який спеціалізувався на лікуванні чорнобильців,  був віднесений до числа опорних закладів по прийому та лікуванню короно вірусних хворих.

   Це сталося завдяки недолугій та недалекоглядній позиції минулих перших керівників області О. Кучера, Т. Пастуха, а також з подачі Бондарчука та І. Пірогової, які в порушення Конституції України, Законів України та Постанов КМ  України лишили гарантованого права на лікування більше дев`ятнадцяти тисяч громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з Уставом ХОДРЗН надає послуги для лікування наряду з чорнобильцями, афганцями і сім`ям загиблих. Нерідко проходять лікування і учасники АТО. Треба також мати на увазі, що у нас лікуються чорнобильці-переселенці з Донецької, Луганської області і ряд інших областей України. Але в 2020 році змогли в чорнобильському диспансері пролікуватись лише 2256 чоловік.

   Внаслідок унеможливлення лікування в 2020 р. пішли з життя рекордно за весь час 568 чорнобильців, що на 20% вище показника 2019р.

   Ситуація, що склалася з незадовільним лікуванням чорнобильців в травні-червні 2020 року, призвела до обурення та протестів чорнобильців не тільки Харківської області, а і всієї України. Біда об`єднала всіх чорнобильців: лідери громадських організацій області і всієї України, в їх числі: М. Хрущенко, В. Проскурін, А. Вінник, А. Губарєв, А. Шевченко,        Т. Тунян, В. Жигаєв, О. Головін та інші, як ніколи були єдині у відстоюванні законних та гарантованих Конституцією України прав чорнобильців щодо їх лікування.

   Були підготовлені та направлені до європейських установ, до  Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, до  Генерального  Прокурора десятки, якщо не сотні листів та звернень щодо порушених прав чорнобильців Харківської області на лікування.

    Нас підтримали: Харківська обласна рада, Міністерство охорони здоров`я, профільний комітет Верховної  Ради, ветерани захисники України та ряд інших організацій.

   І тільки минуле керівництво ХОДА не зреагувало належним чином на наші вимоги та доручення керівництва держави з цих питань.

   В рік відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи сподіваємося на краще. Ми розуміємо, що епідемічний стан з короно вірусом останнім часом загострився. Але в світі, Україні та області зараз розгорнуто активний процес вакцинації. Це дає нам надію, що вже в недалекій перспективі нашій державі вдасться побороти короно вірус та повернути наш лікарняний заклад  в повному обсязі для лікування чорнобильців. Але вирішити це питання дуже непросто. Для цього ми, чорнобильці всієї області і України, маємо бути разом. І, насамперед, нам потрібно об`єднатися для вирішення цих питань: Зокрема потрібно:

Ми також звертаємося до своїх колег-чорнобильців щодо єдності в вирішенні цих та інших  проблем і пропонуємо не йти на зговір з політиками.Остерігайтесь втручання в політичні та комерційні розборки відносно диспансеру.

На пост директора ХОСДРЗН ми будемо підтримувати ту кандидатуру, яка нам аргументовано запропонує план вирішення вищезазначених питань.

 Ми категорично не підтримуємо деякі висловлювання типу: «Вона (він) мене задовольняє!».

 Майбутній директор диспансеру повинен задовольняти потреби всіх чорнобильців у їх лікуванні, а не задовольняти потреби окремих із нас!!!

Вважаємо, що в цьому нас підтримують всі чорнобильці нашої області.

За дорученням Ради:

Віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
Голова ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України»         А . Вінник

Заступник голови ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
Голова Міської організації
«Союз Чорнобиль України»            А. Губарєв

Це відкрите звернення Ради ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до чорнобильців та афганців в Харківській області повністью підтримала Спілка ветеранів Афганістану (воінов-інтернаціоналістів) Харківської області. 

Голова Спілки В.Рижков

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.