ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ВОЛИНЬРАДА ВИМАГАЄ В УРЯДУ ВИДІЛИТИ ГРОШІ НА ХАРЧУВАННЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ. ЗВЕРНЕННЯ

Опубликовано: 10 Сентябрь, 2020

Волинська обласна рада скеровує звернення уряду з вимогою врегулювати порядок виплат чорнобильцям.

Про це йшлося 10 вересня під час засідання 32-ї сесії Волинської обласної ради.

Депутата Волинської обласної ради підготували звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та народних депутатів України від Волинської області щодо законодавчого врегулювання порядку нарахування і виплати щомісячної грошової допомоги відповідно до статті 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відзначимо, що Волинь – серед регіонів України, що постраждали від аварії на ЧАЕС. В області проживають майже 130 тисяч осіб, які постраждали внаслідок катастрофи.

Депутати нагадали, що статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які проживають на території радіоактивного забруднення, передбачалася виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробника та особистого підсобного господарства. Її розмір встановлювався залежно від розміру мінімальної заробітної плати. Однак згодом цю статтю з закону було вилучено.

Водночас право громадян на отримання щомісячної грошової допомоги визначено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 11 грудня 2019 року, у зв’язку з чим Волинський окружний адміністративний суд відновив провадження у справах.

«Із метою забезпечення соціальними гарантіями населення області, вирішення напруженої ситуації, яка порушує конституційне право на соціальний захист 76 тисяч волинян, постраждалих від аварії на ЧАЕС, недопущення блокування роботи органів соціального захисту населення, на які покладено виконання функцій держави, вимагаємо в найближчі терміни вжити невідкладних заходів для врегулювання на законодавчому рівні питання щодо виплати грошової допомоги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та передбачити відповідне фінансування в державному бюджеті України», – наголосили депутати у своєму зверненні.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.