ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ВОЛИНСЬКИМ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ НЕ ПОВЕРНУЛИ КОШТІВ ЗА ЛІКУВАННЯ

Опубликовано: 23 Октябрь, 2019

Фонд соціального захисту не відшкодував витрати на дороговартісні операції та подальше лікування і реабілітацію волинян-чорнобильців через затягування подачі необхідних документів Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України». Про це у своєму депутатському запиті до Міністра соціальної політики Юлії Соколовської повідомила народний депутат України Ірина Констанкевич.

Щодо вирішення питання відшкодування витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до народного депутата звернувся голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Володимир Кец.

За його інформацією, у 2019 році члени організації, які понесли витрати на дороговартісні операції та подальше лікування і реабілітацію, досі не можуть отримати відшкодування цих витрат.

Згідно із наказам Мінсоцполітики від 10.06.2019 р. No 912 «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою», необхідний пакет документів для відшкодування витрат на лікування скеровується спочатку до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». А вона своєю чергою у десятиденний термін повинна передати їх на розгляд робочої групи Фонду соціального захисту інвалідів.

«Союз інвалідів Чорнобиля Волині» оформив усі необхідні документи семи волинян для отримання відшкодування витрат на лікування. Проте, з інформації Фонду соціального захисту стало відомо, що на розгляд робочої групи надали документи лише трьох осіб, причому не оригінали, а лише їх копії, в результаті чого не було прийнято позитивного рішення по них. Документи інших чотирьох громадян і досі ще знаходяться у ВГОІ «Союз Чорнобиль України».

«Таким чином, рішення щодо призначення відшкодування витрат на лікування громадянам робочою групою досі не прийнято через ненадходження від ВГОІ «Союз Чорнобиль України» відповідних документів, і це при тому, що пакети документів громадян відправлялися в організацію ще починаючи з січня-лютого 2019 року», – йдеться у запиті Ірині Констанкевич.

«Така ситуація суттєво обмежує права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у своєчасному і повному отриманні державної допомоги відповідно до законодавства», – наголошує в документі народний депутат.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, у своєму запиті Ірина Констанкевич звертається з вимогою розглянути звернення громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині»; доручити відповідним структурним підрозділам опрацювати окреслені питання та вжити необхідних заходів для їх позитивного вирішення; удосконалити чинний порядок відшкодування витрат на лікування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; провести аудит діяльності Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», як одержувача бюджетних коштів, на предмет своєчасного і повного виконання вимог чинних нормативно-правових актів у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, в Україні – понад 1,8 мільйона осіб, які потерпіли внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

Народний депутат Ірина Констанкевич проблему відшкодування витрат на лікування чорнобильців піднімає уже не вперше. Для її вирішення у березні 2019 року Ірина Констанкевич зніціювала зустріч із заступником Міністра соціальної політики Миколою Шамбіром, на якій обговорили існуючі проблеми відшкодування витрат на лікування і визначили можливі шляхи їх вирішення. Зокрема, пропонувалося внести зміни до чинного порядку відшкодування, які б спростили процедуру подання документів, надати право подання документів не лише громадськими організаціям всеукраїнського рівня, але й іншими громадськими організаціями, що зареєстровані в установленому законодавством порядку і діяльність яких спрямована на соціальний захист та допомогу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.

Источник:

Один комментарий на «“ВОЛИНСЬКИМ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ НЕ ПОВЕРНУЛИ КОШТІВ ЗА ЛІКУВАННЯ”»

  1. Чорнобилєц 86:

    Третій рік уже проходе ніяких коштів не виртають…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.