ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Харківські чорнобильці проводили суботник

Напередодні двадцять восьмої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС ліквідатори з різних районів міста Харкова вийшли на суботник до молодіжного парку. 

Розповідають, коли збираються разом, на другий план відходять усі проблеми. А їх чимало. Взявшись за прибирання, ліквідатори розпланували майбутні урочисті зібрання. Про плани на вшанування цієї дати цьогоріч та навіть через два роки — далі у сюжеті
Ці вІрші, присвячені своїм товаришам-ліквідаторам написав Володимир Лемак. Чорнобиль йому вилився не тільки душевним, а й фізичним болем.
Близько 20 тисяч людей із Харківщини у 1986 році брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Наразі чи не всі вони мають спільні проблеми — тут і соцальні — нестача житла, та звісно ж хвороби викликані опроміненням. При цьому грошей на ліки, говорять, не вистачає.
Не дивлячись, на те, що на Харківщині близько половини чорнобильців, а це не мало — 6 з половиною тисяч, — інваліди, напередодні 28 річниці трагедії вони виходять на суботники у своїх районах. У п»ятницю міська організація «Союз Чорнобиля» прибирала в молодіжному парку поблизу пам»ятника ліквідаторам. Йому, до слова, вже йде другий десяток — тож у планах — реконструкція.
До самої ж дати відбудеться міжнародна акція запали свічку — цьогоріч вона пройде у двох місцях — біля пам»ятника та та Північній Салтівці.

Источник:


Создание сайта на WordPress - Rubika.