ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Звернення

Харківської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України»до виконуючого обов’язки  Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

22 квітня 2014 року                                                                                    м.Харків

Ми, делегати конференції Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»,

яка об’єднує ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, представники громадських чорнобильських організацій з усіх міст та районів Харківщини, відстоюємо наші права, що гарантовані  Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і неодноразово підтвердженні рішеннями Конституційного Суду України та десятками тисяч рішень судів України заявляємо наступне:

26 квітня 2014 року виповнюється  28 річниця аварії на Чорнобильській атомній станції. Катастрофа планетарного рівня була ліквідована за рахунок героїчних зусиль ціною життя і утраченого здоров’я майже 600 тис. наших співвітчизників.

Серед чорнобильців України  більш ніж 100 тис. є інваліди, в Харківській області нас близько  6 тис. За ці роки передчасно пішли з життя сотні тисяч  наших  побратимів-чорнобильців.

Сьогодні  в нашій країні нараховується 2млн.300 тис. громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В свій час, вся Європа, та не тільки Європа а весь світ називав чорнобильців героями, які врятували нашу планету від ядерної катастрофи.

Чорнобильці України займають активну життєву позицію. Серед нас керівники господарчих структур,  депутати місцевих рад, багато займаються суспільно-політичною діяльністю, очолюють громадські організації.

Абсолютна більшість чорнобильців це патріотично налаштовані громадяни України.

Україна є суверенна, незалежна держава. Чорнобильці також підтримують бачення більшості громадян України стосовно збереження суверенітету,  національної та територіальної цілісності України.

Чорнобильці Харківської області також наполягають на тому, щоб була найближчим часом було проведено реформу місцевого самоврядування яку послідовно просуває і Асоціація голів обласних та районних рад України на чолі з . головою Харківської обласної ради Черновим С.І.

Ми категорично наполягаємо на тому щоб важливі життєві проблеми

сьогодення вирішувались виключно в правовому полі.  Закони України повинні працювати  на вирішення  суспільно-політичних питань у відповідності з  вимогами Конституції України.

Разом з тим чорнобильці вважать, що і такий важливий для всього суспільства  Закон, як Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» також повинен неухильно виконуватись в повному обсязі.. Цей Закон регулює соціальний захист учасників ліквідації аварії і постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

На жаль, в цьому  є ряд болючих проблем,  вирішення яких находяться в площині соціального захисту та пенсійного забезпечення.

За останні  20 років цей Закон більш 40 разів вносилися зміни і як правило не в бік покращення соціального захисту чорнобильців.

Високі державні структури, які були при владі в різні роки і є зараз, зміна яких відбувається на жаль частіше ніж виконання ними  соціальних обіцянок,

давали письмові та усні обіцянки щодо вирішення цих проблем, але вони залишаються  невирішеними до сьогодні.

Прикладом цього є те, що за підсумками традиційних щорічних Чорнобильських слухань які були проведені 17 квітня 2013 року не затверджено Постанову Верховної Ради, де мали бути прийняті для вирішення  такі гострі і болючі  питання як:

—         пенсійне забезпечення солдатів строкової служби,

—         пенсійне забезпечення і соціальний захисту вдів чорнобильців,

—         соціальні захист та медичне обслуговування  дітей-чорнобильців після досягнення ними повноліття,

—         медичне та санаторно-курортне лікування,

—         забезпеченням житлом чорнобильських сімей.

В підсумку всього цього Верховна Рада України і Кабінет  Міністрів України в цьому році взагалі вирішили не проводити парламентські Чорнобильські слухання

Влада останні роки відсторонилась від нас, чорнобильців,

Серед чорнобильців висока смертність.

Ліки дорожчають, житло не будується, пенсії мізерні.

Чорнобильці області, та України в цілому категорично не згодні з тим, що на  2008 рік  Верховна Рада України скасувала дію статті 54 п.4 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи (Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107 від 27 грудня 2007 року, підпункт15 пункту 28 розділу ІІ.)

Конституційний Суд України  рішенням № 10-рп від 22 травня 2008 року  визнал ці зміни такими, ще не відповідають Конституції України.

На виконання цього рішення Конституційного Суду України Верховна Рада України зобов’язана була поновити раніше діючу норму законодавства. Але цього не  зроблено до цього часу.

Таке становище примусило чорнобильців (в 2008-2011роках) масово звертатись до судових інстанцій щодо перегляду розміру їх пенсій за нормою вищезазначеного Закону

Є тисячі рішень судів  на користь чорнобильців, але з жовтня 2011-го року їх виконання призупинено Це є грубим порушенням Конституції, законів України, а також міжнародного права.

Ми,  вважаємо, що керівництво держави, все суспільство України, вся Європа, весь світ спільно повинні найближчим часом зробити все можливе, щоб пенсії  наших героїв –чорнобильців були достатніми, лікування — високоефективне, сім’ї ліквідаторів отримали необхідне житло.

Маємо надію на те, що найближчим часом будуть розроблені дієві заходи, які позволять протягом цього та наступного року вийти на 100% вирішення питань соціального захисту і перш за все пенсійного забезпечення постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Звернення прийнято відкритим голосуванням делегатів Конференції:

 

За                     — 96 делегатів

Проти              — немає

Утримались     — немає

 

За дорученням учасників Конференції

 

Голова

Харківської обласної організації

Всеукраїнського громадської організації

інвалідів «Союз Чорнобиль України»                                                   А.І.Вінник

 

 

 

 

 

До відома Чорнобильців

На передодні 28 річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Харківській області були проведені три знакових заходи:

  1. 22 квітня 2014 року на конференції ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» прийнято Звернення Звернення Харківської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до виконуючого обов’язки  Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  2. 23. квітня 2014 року відбулася зустріч  чорнобильського активу області з керівництвом облдержадміністрації.
  3. 24 квітня 2014 року на сесії Харківської обласної ради прийнято Звернення Харківської обласної ради до в.о. президента України Турчинова О.В., Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звертаємо Вашу увагу на те, щоці звернення надіслали до Центральних владних структур, а також до кандидатів в Президенти України і народним депутатам від Харківської області.

Крім того звернення Харківської обласної ради також надіслано до всіх обласних рад України з проханням підтримки.

Вважаю за необхідне всім нам чорнобильцям на прикладі провести таку ж роботу в своїх областях.

Сподіваємось, що абсолютна більшість чорнобильськіх організацій згуртується в цих питаннях.

Можливо об’єднавши наші зусилля ми разом зможемо себе соціально захистити.

 

ХОО ВГОІ «Союз Чорнобиль України»

 

25.04.2014р.

 

Кандидату в Президенти

                                                                                України Порошенко П.О.

                                                                                                                                                               

                                                                              

                              Шановний Петро Олексійовичу!

 

За дорученням делегатів конференції Харківської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України яка відбулася 22 квітня 2014 року направляю Вам «Звернення Харківської обласної організації ВГОИ «Союз Чорнобиль України» до в. о.  Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно вирішення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

24 квітня 2014 р. таке звернення розглянуто на засіданні Харківської обласної ради. З цього питання прийняте відповідне рішення (додається)

Чорнобильці Харківщини, а також других областей України мають надію, що найближчим часом Ви посприяєте тому, щоб на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів України були прийняти  відповідні зміни до Законів України та Постанов КМ України, щодо вирішення чорнобильських проблем зазначених в нашому зверненні та відповідному рішенні Харківської обласної ради.

Для інформування учасників конференції та чорнобильців області по суті  питань, прошу в найближчий термін надати відповідь на адресу: м.Харків,  пл. Свободи 5, Держпром, 1 під’їзд, 2 поверх.

 

Голова організації                                                                            А.І.Вінник


Создание сайта на WordPress - Rubika.