ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Депутаты областного совета поддержали предложения харьковских чернобыльцев

Опубликовано: 28 Май, 2020

ПРОЕКТ

ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної ради до Президента України стосовно вирішення проблемних питань, пов’язаних із захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

У 2021 році відзначатиметься 35 річниця Чорнобильської трагедії. Згідно з Конституцією України Чорнобильська катастрофа визнана катастрофою планетарного масштабу, бо постраждали близько 5 млн громадян України, Білорусі, Росії, Польщі, країн Скандинавії та інших країн Європи. Радіаційного зараження зазнали території площею близько 200 тис. квадратних кілометрів.

Героїчними зусиллями, ціною свого здоров’я і життя майже 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тис. – громадяни нашої країни, запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи. На превеликий жаль, сьогодні серед живих лишається менше половини з тих наших співвітчизників, хто боровся з наслідками цієї трагедії. А серед учасників будівництва  захисної споруди «Саркофаг», яка була збудована до 30 листопада 1986 року, живими на сьогодні залишилися одиниці.

У 1986-1987 роках у зв’язку зі смертельною загрозою життю було евакуйовано і переселено із заражених територій України понад 130 тисяч осіб. Виконано величезний обсяг унікальних завдань щодо будівництва захисних споруд, дезактивації, протирадіаційного захисту, медичного обстеження і надання кваліфікованої допомоги постраждалому населенню.

Ліквідаторів Чорнобильської катастрофи в Україні і світі називали Героями, адже вони врятували і нашу країну, і країни Європи.

Людські й професійні якості, масово виявлені чорнобильцями під час ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, є найкращим зразком мужності та істинного патріотизму.

На Харківщині, де було започатковано громадський чорнобильський рух, місцеві державні адміністрації разом із органами місцевого самоврядування постійно, вшановуючи пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів, надають можливу допомогу чорнобильцям та членам їхніх сімей. У містах і селах споруджено пам’ятники, меморіальні знаки на честь подвигу ліквідаторів, щорічно проводяться відповідні заходи.

Місцеві органи влади  Харківської області та інших  областей України і громадські чорнобильські організації знаходяться у постійній співпраці на засадах взаєморозуміння і поваги.

Разом із цим, починаючи з 2008 року, чорнобильці не відчувають належної уваги до себе з боку Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, системними стали порушення вимог Конституції України, згідно з якими захист постраждалих є обов’язком держави.

Сподівання чорнобильців, що в рік 30-річчя (2016 р.) ситуація зміниться на краще, не справдилися.

До базового Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вносилися зміни вже більше 50 разів, і щоразу вони стосувалися ліквідації або скорочення прав чорнобильців на належний соціальний захист.

Попередня влада, незважаючи на те, що наприкінці 2015 року було прийнято Указ Президента України, Постанову Верховної Ради України та розпорядження Кабінету Міністрів України по відзначенню 30 роковин Чорнобильської катастрофи, мало що зробила по їх виконанню.

Своїми діями Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України в попередні роки грубо порушували конституційні права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вимоги Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Напередодні трагічної дати в житті України – 35-х роковин Чорнобильської трагедії, з метою увічнення безсмертного подвигу громадян, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вшанування пам’яті загиблих і померлих, посилення соціального захисту ліквідаторів і потерпілих, продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Чорнобиля, звертаємося до Вас, вельмишановний Володимире Олександровичу, як до гаранта Конституції України з проханням видати Указ Президента України, яким:

1. Оголосити наступний 2021 рік – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.

2. Заснувати відзнаку Президента України Пам’ятну медаль –

«За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи».

3. Доручити Кабінету Міністрів України:

— створити Національний організаційний комітет із відзначення 35-х роковин Чорнобильської трагедії та затвердити відповідний план заходів на 2021 – 2023 роки, з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських чорнобильських організацій;

— у найкоротший термін внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції щодо відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім щодо поліпшення пенсійного забезпечення, виділення житла найбільш нужденним чорнобильцям; поліпшення медичного забезпечення усіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

СХВАЛЕНО

рішення обласної ради

від __________ № ____-VIІ

(______ сесія VІI скликання)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.