ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

История организации

Історія

створення і діяльності громадської організації «Асоціація  «Чорнобиль» інвалідів, пенсіонерів, ветеранів органів та підрозділів внутрішніх справ в Харківській області.

26 квітня 1986 року на 4-му блоці Чорнобильській АЕС сталося трагічна подія планетарного масштабу,  в наслідок якої здійснилося радіаційне  забруднення навколишнього середовища.

      Першими   в боротьбу з наслідками аварії  вступили  працівники пожежної  та інших служб міністерства внутрішніх справ України.  На виконання відповідних розпоряджень МВС України правоохоронці Харківщини з перших днів після аварії виїжджали до Чорнобильської зони як окремими групами так і у складі зведеного загону Управління МВС України в Харківській області, якій під керівництвом заступника начальника Управління полковника міліції Беспалого І.К. протягом липня місяця  забезпечував охорону громадського порядку та важливих  об’єктів у 30-ті кілометровій зоні.

За період  перебування в зоні співробітниками зведеного загону було затримано понад 350 правопорушників, мародерів, крадіїв та хуліганів. На автошляхах до самої ЧАЕС  були росташовані пости  ДАІ, на яких співробітники ДПС,  незважаючи на зниження самопочуття під пекельним  сонцем в день та вночі забезпечували безпеку руху автотранспорту з вантажем та робітниками до станції.

Таким чином в зоні аварії  від Харківщини перебуло 1022 працівників внутрішніх справ.

Слід зазначити, що одразу після аварії  керівними органами  України разом з керівництвом СРСР були вжиті практичні заходи щодо матеріального стимулювання працівників, в тому числі й працівників правоохоронних органів, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Одним з перших документів з цього приводу була Постанова від 7 травня 1986 року «Про умови  оплати праці  й матеріального забезпечення робітників підприємств і  організацій зони Чорнобильській  атомної електростанції».

Ця Постанова у подальшому стала підґрунтям при розробці та прийнятті  законів та інших нормативних актів з цього приводу,  якими  були обумовлені різноманітні соціальні гарантії особам які постраждали в наслідок цієї катастрофи. Ці заходи певною мірою протягом певного часу значно покращили матеріальне становище ліквідаторів,  дали можливість на належному рівні підтримувати стан їхнього здоров’я.

Вже наприкінці 1986 року  при УВС в Харківський області було обрано Раду з числа співробітників – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Практичні заходи, які здійснювалися за рішеннями Ради з питань реалізації діючій на той час нормативної бази, мали велике значення для ліквідаторів при вирішенні їх гострих питань щодо покращення побутових умов та підтримки стану здоров*я .

Але, враховуючи, що під час  перебування у зоні радіаційного забруднення ліквідатори отримали підвішені дози радіації, в наслідок чого у більшості загострилися хронічні та згодом з’явилися нові хвороби, понад половини учасників ліквідації наслідків аварії  стали інвалідами тому у значний частині ліквідаторів зросли матеріальні потреби, в першу чергу, на лікування . В той же час держава значно зменшила увагу до цієї категорії населення, тому для відстоювання свої х прав виникла потреба в об’єднанні зусиль  шляхом  утворення громадських  організацій.

Однією з таких організацій стала «Харківська обласна добровільна  асоціація співробітників органів внутрішніх справ Харківській області – учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», Статут якої був затверджений  рішенням Виконкому Харківської  обласної  Ради  народних депутатів від 27.07.1991 року №185.  Враховуючи , що на той час більшість членів Асоціації були діючими  співробітниками органів внутрішніх справ, у період  1991 – 2004 р.р.  головами Асоціації були  полковник міліції Беспалий Ілля Кирилович,  полковник міліції  Чернецький Леонід  Дмитрович, полковник міліції Тюрін Олексій Миколайович.

У квітні 2004 року на черговій конференції, враховуючи що на той час більшість членів Асоціації вже перебували на пенсії, було сформовано нове Правління Асоціації до складу якого увійшли  переважно пенсіонери, а згодом тільки пенсіонери,  тому що  вже к 20-ї річниці Чорнобильській катастрофи працюючих ліквідаторів було не більше 30 осіб, а к 30-ї річниці залишилися одиниці . Головою Правління Асоціації було обрано Сидоренко  Михайло Олександровича (фото)

30 листопада 2016 року на позачерговій  8-й конференції на вимогу часу було внесено зміни до  Статуту Асоціації та змінено її назву (громадська організація «Асоціація «Чорнобиль» інвалідів, пенсіонерів, ветеранів органів та підрозділів внутрішніх справ в Харківській області»), а також сформовано новий склад Правління, головою якого обрано  Полянського Олександра Степановича.

 Головною метою Асоціації було та залишається на теперішній час соціальний захист її членів, тем більш у сучасний період, коли їх соціальні гарантії , обумовлені попередніми  законодавчими актами,  державою не забезпечуються повною мірою або зовсім скасовані, що значною мірою погіршило їх  життєвий стан. Тому Правління Асоціації приділяло й приділяє певні зусилля щодо надання інвалідам, пенсіонерам , ветеранам органів та підрозділів  внутрішніх справ Харківській області – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  психологічної  та юридичній підтримки, а також надання практичній допомоги в організації лікування та  забезпеченні медичними  засобами , а при наявної можливості,  надання інших видів матеріальної допомоги.

Діяльність громадської організації  «Асоціація «Чорнобиль» інвалідів, пенсіонерів, ветеранів органів та підрозділів внутрішніх справ в Харківській області» завжди здійснюється на підставі вимог діючих  законів  України та Статуту  Асоціації й у відповідності з рішеннями конференцій та інших рекомендацій Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України, а також в тісній  взаємодії з Харківській обласній організації Союз «Чорнобиль». Усі практичні заходи Правління Асоціації узгоджуються та здійснюються за участю представників Ради ветеранів органів та підрозділів внутрішніх справ в Харківській області та  управління кадрового забезпечення ГУП  МВС України в Харківській області.  Для вирішення життєвих питань чорнобильців  Правління Асоціації тісно взаємодіє  з Харківською обласною держадміністрацією, мерією м. Харкова,  районними держадміністраціями на місцях, а також направляє відповідні запити та пропозиції до Верховної Ради й  Кабінету Міністрів України  та інші державні інстанції  у разі потреби.

Зокрема, тільки в напередодні 31-ї річниці Чорнобильській катастрофи ліквідаторам було вручено 23 продовольчих наборів, у т.ч. 3-ом вдовам, надано грошову допомогу тяжко хворому інваліду, направлено запит до мерії м. Харкова про вирішення питання щодо надання  земельної ділянки інваліду-чорнобильцю для будування гаражу. З нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС  понад 20 членів Асоціації було нагороджено відзнаками, у т.ч. відзнаками Асоціації «Чорнобиль» МВС України, грамотами Харківській обласної Ради народних депутатів, мерії м. Харкова та громадської організації «Асоціація «Чорнобиль» інвалідів, пенсіонерів, ветеранів органів та підрозділів внутрішніх справ в Харківській області». Вручення нагород відбувалося на зустрічах з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС  25 та 26 квітня  2017р.


Создание сайта на WordPress - Rubika.