ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

История общественной организации «Ленинская районная в г. Харькове организация «Союз Чернобыль Украины»

Життя громадського чорнобильського руху

Ленінського району м. Харкова

Багато років минуло від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом Росію, Білорусь та інші країни. Поліське містечко Чорнобиль, якому виповнилося 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей та поставила перед суспільством багато проблем: відродження радіаційних територій, усунення екологічних наслідків Чорнобильської трагедії, вирішення питань щодо надання медичної, соціальної та психологічної допомоги населенню, постраждалому від радіаційного лиха, покращання життя та матеріального стану громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Для вирішення зазначених питань та захисту своїх прав громадяни, долі яких безпосередньо торкнулося чорнобильське лихо, об’єднались в громадський чорнобильський рух.

            Восени 1991 року в районі була створена своя громадська організація, яка опікувалась питаннями соціального захисту чорнобильців. Офіційно районна громадська організація була зареєстрована рішенням виконкому Ленінської районної у місті Харкові ради  11.09.1991 року під назвою “Союз Чорнобиль”.

         Основною метою діяльності організації став захист законних соціальних, медичних, економічних, юридичних та інших інтересів громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з числа мешканців Ленінського району.

         Члени ради організації разом з керівництвом виконкому налагоджували облік усіх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які проживали в районі, сприяли забезпеченню всіх чорнобильців посвідченнями встановленого зразка, аналізували нормативні документи щодо соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних катастроф, допомагали зазначеним громадянам у вирішенні їх проблем.

Одним із засновників та першим керівником громадської організації був Ситник Володимир Миколайович, котрий, нажаль, пішов з життя. Філолог за освітою, викладач російської мови та літератури, він одним з перших поїхав в Чорнобиль на ліквідацію наслідків аварії, і одним з перших після повернення з Чорнобилю почав боротися за справедливе відношення держави до чорнобильців та встановлення пільг для своїх товаришів, з якими пліч-о-пліч приборкував ядерне лихо. Активно допомагали йому  в його нелегкій та святій справі  Фролов Микола Федорович, Проскурін Володимир Станіславович, Головін Василь Іванович, Гаврилов Василь Володимирович та Парасюк Володимир Анатолійович ( нажаль, він також вже не з нами). З 1992 року до складу районної організації вступила Іванова Марія Петрівна, яка з перших днів роботи в організації проявила велику активність та бійцівський характер. З цього часу вона очолила в районі роботу по соціальному захисту дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та вдів померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А з 2000 по 2010 роки вона очолювала всю громадську організацію.

З 08.04.2010р. Ленінську районну організацію очолив учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Карпович Василь Миколайович, який приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в липні-вересні 1986 року на посаді начальника штаба військової частини, яка дислокувалася в с. Оране Київської області. Військова частина займалася дезактивацією безпосередньо блоків Чорнобильської атомної станції, сховищ відпрацьованого ядерного палива, трансформаторної Чорнобильської станції. За роки керівництва приймав активну участь в різних акціях протесту проти невиконання головного чорнобильського Закону України.

Карпович Василь Миколайович

З лютого 2013 головою громадської організації «Союз Чорнобиль» Ленінського району м. Харкова був обраний Кічко Ігор Костянтинович, котрий влітку 1987 року був у 25-ї бригаді (с. Оране) секретарем комсомольської організації. При цьому він майже кожного дня ездив  працювати на ЧАЄС керівником підрозділу бійців , що займались дезактивацією машинного залу и даху 3-го енергоблока. Головною його метою на посаді голови стало відновлення активності, координації та єдності усіх «чорнобильців» району, надання якомога більшої допомоги усім постраждалим від чорнобильської катастрофи.

Завдяки сумісним зусиллям районної громадської організації та керівництва району 120 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримали земельні ділянки під садиби в Ст.Мерчику, Пісочині.

         Районна громадська організація надає юридичну допомогу вдовам чорнобильців при оформленні статусу вдови та пенсії по втраті годувальника. При розподілі матеріальної допомоги та санаторно-курортних путівок завжди надається перевага дітям — напівсиротам.

         Вже традиційно до кожної річниці Чорнобильської катастрофи, а також Дня вшанування ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи сумісно з керівництвом адміністрації району громадська організація направляє клопотання керівникам підприємств району з проханням спрямувати кошти підприємства на матеріальне заохочення чорнобильців та здійснення заходів по соціальному захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Найбільш вагому допомогу в цьому напрямку діяльності серед підприємств, установ та організацій району зробили: депутат Верховної Ради Фельдман О.Б., Статутне територіально-галузеве об’єднання Південної залізниці, Харківський метрополітен, АТЗТ «Харківська бісквітна фабрика», ЗАТ Кондитерська фабрика “Харків’янка”, ТОВ “Полюс ЛТД”, ВАТ «Електромашина», ТОВ Харківський завод “Продтовари”, ТОВ Виробничо – комерційна фірма “Казка”, ТОВ Харківський завод “Полімерконтейнер” та ТОВ “Автоарт”.

Ще одним напрямком в діяльності районної громадської організації “Союз Чорнобиль України” є підтримка дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Завдяки зусиллям Іванової Марії Петрівни в районі були налагоджені тісні стосунки з Харківською бісквітною фабрикою і безпосередньо з її керівником – Коваленко Аллою Арестівною. Вже на протязі 15 років діти з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на кожне свято мають смачні солодощі та подарунки від цього підприємства. Сумісно з керівництвом адміністрації районна громадська організація розробляє плани проведення свят для дітей громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, на Новий рік, Різдво, Міжнародний День захисту дитини, День сім’ї та до річниць аварії на ЧАЕС. В ці дні діти мають можливість відвідати Планетарій, цирк, атракціони в Луна-парку, аквапарку «Джунглі» або парку ім. Горького, переглянути виставу в театрі Ляльок або Юного глядача. Вже традицією стало проведення святкових обідів для дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, в ресторанах Мак Дональдзу, 2 із яких розташовані в Ленінському районі.

         Треба відмітити тісне спілкування керівництва громадської організації та адміністрації Ленінського району особливо: головою Мусеєвим Максимом Сергійовичем та його замісником Гунбіною  Оленою  Володимирівною.

Це – юридична допомога, забезпечення вдів та інвалідів 1 гр. продуктовими наборами , ремонт Пам’ятного Знака померлим чорнобильцам, впорядкування благодійних та вшанувальних  обідів , нагорода Подяками активістів та переможців різноманітних конкурсів на чорнобильську тему.     Нещодавно Адміністрацією району та міста громадській організації виділено безкоштовне приміщення за адресою : вул.. Полтавський Шлях 46.

Наразі там збирається Рада громадської організації, а також по уторникам та четвергам робиться прийом постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

         З метою увічнення пам’яті про померлих громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в районі, за ініціативою громадської організації “Союз Чорнобиль”, та за допомогою районної адміністрації, в 2006р. було відкрито Пам’ятний Знак, присвячений мешканцям Ленінського району – учасникам ліквідації наслідків Чорнобильського лиха, яких вже немає серед живих. Вже традиційно, кожного року 26 квітня та 14 грудня біля зазначеного пам’ятного знаку у сквері “Червоний Пожежний” збирається керівництво району, представники підприємств, установ та організацій району та активісти громадського чорнобильського руху району, щоб урочисто пом’янути героїв Чорнобиля.

Починаючи з квітня 2010 року члени Ленінської районної Чорнобильської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» активно приймають участь в заходах міського, обласного та Всеукраїнського рівня щодо захисту своїх прав та законодавства з чорнобильських питань, а також приймають участь в суспільно-політичних заходах міста Харкова та Харківської області.

На теперішній час у Ленінському районі налічується 621 громадянин    ( в тому числі 80 дітей), постраждалий внаслідок аварії на ЧАЕС, серед них 199 член громадської організації має інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС.

Голова Ленінської м. Харкова

громадської організації    «Союз Чорнобиль»              І.К. КІЧКО

Image003 Image006 Image008

 

 

 


Создание сайта на WordPress - Rubika.