ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Волчанский район: в преддверии Дня памяти ликвидаторов аварии на ЧАЭС спасатели и ветераны посетили школьников

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З нагоди цієї дати, співробітники Головного управління ДСНС у Харківській області спільно з представниками обласної організації Добровільного пожежного товариства, ветеранами пожежно-рятувальної служби та ліквідаторами аварії на ЧАЕС завітали до селища Вільча Вовчанського району. Саме цей населений пункт був збудований після аварії в Чорнобилі для того, щоб люди змогли переселитись сюди у безпечну від радіації зону.

Вильча_1

Рятувальники та ветерани прийняли участь у заходах по покладанню квітів до місцевого пам’ятника загиблим Чоронобильцям. Також у цьому заході взяли участь усі мешканці селища, учні та викладачі шкіл та інші гості, які завітали в цей день до населеного пункту.

Вильча_2

Після чого усих гостей запросили до Вільшанської середньої школи. Там у актовій залі рятувальники представили учням та вчителям відеофільм про роботу рятувальників при ліквідації аварії на ЧАЕС, а безпосередньо ліквідатори аварії — ветерани пожежно-рятувальної служби розповіли дітям про свої спогади та враження під час ліквідації тієї жахливої аварії.

Вильча_3

Далі учні Мереф’янського медичного ліцею – переможці обласного фестивалю Дружин юних пожежних та співробітник Головного управління ДСНС у Харківській області Вадим Стремоухов виступили перед дітьми та гостями зі своїми творчими номерами.

Вильча_4

На подвір’ї школярів чекав ще один сюрприз. Рятувальники продемонстрували дітям технічні можливості пожежно-рятувальної техніки. Діти із захопленням спостерігали, як рятувальники гасять умовну пожежу. А потім школярам представилася можливість відчути себе справжніми рятувальниками. Хлопці та дівчата наперебій приміряли пожежні каски, тримали у руках пожежні стволи, гасили умовні пожежі та фотографувались біля пожежних автомобілів.

Рятувальники та ветерани впевнені, що цю зустріч учні запам’ятають надовго, адже крім того, що діти дізналися багато цікавого про героїчні вчинки Чорнобильців та рятувальну службу сучасності, вони ще й навчилися самостійно на практиці рятувати людей.

Источник:


Создание сайта на WordPress - Rubika.